Kendimi sevmiyorum, dışarı çıkmak istemiyorum, kendimden nefret ediyorum.

Merhaba herkese. Buradaki tüm hikayeleri oturdum, saatlerce okudum. Çok şükür ki birçoğunuzdan şanslıyım. Ne zorla kapatıldım ne de ailem katı veya baskıcıydı. 11 yaşımda kapandım. Kapanma sebebim ise inanın çok saçma. Komşumuzun kızı regl olunca kapanacaktı. Anne-babası bunu ona aşılamıştı, o da sürekli birlikte kapanalım der beni heveslendirirdi. Ona yeni kıyafetler, şallar alınmaya başlanınca “özenti” olarak kapandım. Evet, resmen bu yüzden. Tabii annemle babam karşı çıktı, küçüksün falan dediler. Sonra karışmadılar. Hatta çok sonradan da iyi ki kapanmış, dediler çünkü ailemizde çok şey değişti. Annem ve babam hacca gitti, namaz kılmaya başladılar, dindarlaştılar ve çevre tarafından da “hacı” olarak anıldılar.

Şimdi 20 yaşındayım, hiçbir şekilde kapalı olmaktan memnun değilim. Kendimi sevmiyorum, dışarı çıkmak istemiyorum, kendimden nefret ediyorum. Sevmek için her şeyi yaptım, her türlü modaya uydum, ne kadar linç edildiğini bilsem de saç gösteren bone yapmaya başladım. Oje süren, dar giyinen, saçma sapan bir kapalı oldum. Böyle bile çıkarken aynaya baktığımda nefret ettim kendimden. Hiçbir görüntüye ait değilim gibi, hiçbiri ben değilim gibi…

Sonra düşündüm. Saç mı istiyorum, güzellik mi istiyorum dedim, belimdeki saçları kulağıma kadar kestim ve anladım. İstediğim güzellik uğruna açılmak değildi. 10 yıldır olamadığım kendim olmaktı. Güzellik için olsa kapalıyken daha güzelim, hiç açılmam. Üniversite 3’e geçtim ve bu yıl açık olarak başlamak istiyorum. Ancak annemlere asla açılamıyorum. Bir ablam var, o da kapalı. Yanımda olacağını bilsem ilk ona açılırım, destek isterim ama o öyle bir abla değil, düşmandır genelde.

Ha bir de tam açılacağımı söyleyeceğim yaz annemin çarşaf sevdası ortaya çıktı. Hatta aldı ve giyiyor. Şansım o kadar kötü ki bu da denk geldi. Ne yapacağımı bilmiyorum. Nasıl alıştırırım yavaştan? Lütfen taktik verin.

(Görsel: Natasha Brooks)

Paylaş:

Comment (1)

  1. Lütfen sen ve senin gibiler bana bu instgramdan yazın denizaslantyr987 bu hesaba mesaj atın lütfen ihytycm var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir