Sevdiğim içimdeki kadına dönüştüm.

Merhabalar, öncelikle bir tesadüf idi bu sayfayla karşılaşmam, çünkü yaptıklarımı destekleyen bir sayfa. Yalnız olmadığı gördüm. Daha bir ay oldu açılalı belki. Açılmakla “ülke meselesi” olmamalı ama muhafazakar bir ailenin çoçuğu iseniz, elbette öyle olacak.

Babam bilinçsiz bir şekilde şiddetle örtü beni ve ablamı, lakin kız kardeşime karışmasına mani oldum, yani babamı bu konuda çok ileriye taşıdım. Elbette bunun için şiddete mağruz kaldım, intihar falan etmiştim küçükken, sonra öyle böyle derken babam dayanamadı artık. Karşımda eskisi gibi değil, onda da kırılmalar mevcut oldu, ayrıca cok üzülmekten hastalıklarla erken tanıştım. Bu da ailemi bir nebze yumuşattı.

Sonra gel gelelim 10 yıl sonrasına, tam 10 yıl kapalı kaldım. Sonra var gücümle açılmaya karar verdim ve anne-babamı karşıma alıp, örtülü yapamadığımı ve yeterince yıprandığımı söyledim. Böyle yasayamayacağımı söyledim. Babam imam, elbette zorlandı. “Evet” dedi ama o günden sonra eskisi gibi olamadık…

Ama olsun, ben sevdiğim, içimdeki kadına dönüştüm, tabi bir şey öğrendim bu da hiç birşeyi ertelemeyin, çünkü hayat kısa, kendiniz olun dostlar.

Sevgiler…

Paylaş:

Comment (1)

  1. Deist Eleman

    Sizi kutluyorum. 10 yıl süren bir mücadeleyi kazanmışsınız. Hayatınızda hep böyle cesur ve yürekli olun. Aklınız ile yaşayın hep.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir