İç dünyam asla görünüşüme uymuyor, açılmak istiyorum.

Benim hikayem biraz daha farklı aslında. Ben aile zoruyla değil, arkadaş zoruyla kapandım. 6.sınıfa giderken çok komik, neşeli ve sportif bir kızdım. O zamanlar sınıfta çok yakın bir arkadaşım vardı, bana regl olunca kapanacağını söylerdi. Daha doğrusu, ailesinin onu zorlayacağını. Ben de kendini yanlız hissetmemesi için, ailemin konusunu dahi açmamış olmasına rağmen, “benim ailem de kapanmamı ister” demiştim.

Aradan bir yıl geçti, biz yedinci sınıfa geldik, bir akşam beni ağlayarak aradı. Regl olduğunu ve yarın okula kapalı geleceğini söyledi. Ailesi onu zorla kapatacakmış ve çok utandığını söyledi. Bana “beraber kapanalım” dedi. Ben de o zamanlar zerre böyle bir şey düşünmüyordum ve yapamayacağımı söyledim. Sonra kızın ablası beni aradı ve epey bir zorladı. Ben de büyük olduğu için ve çok çok fazla ısrar ettiği için “tamam” dedim ve beraber kapandık.

Açıkçası karakteri zerre türbana uyan bir insan değildim, ama bir kere kapanmış bulundum. Kendimi türbanla çok kısıtlanmış hissediyorum ve şuan 11. sınıftayım, hala kapalıyım ama çoğu türbanlıdan çok daha farklı düşünce tarzım ve davranışlarım var. İç dünyam asla görünüşüme uymuyor, açılmak istiyorum ama ailemden değil çevremden çok korkuyorum. Gelecek tepkiler beni çok kaygılandırıyor, ne yapmalıyım nasıl yapmalıyım bilmiyorum.

Paylaş:

Comments (2)

  1. Deist Eleman

    Merhaba, öncelikle okula pazartesi günü açık git. Tepkileri biliyorum. Bir kısım şaşıracak bir kısım tepki bile vermeyecek. Çarşamba, bilemedin perşembe günü sanki sen hep öyleymişsin gibi davranacaklar. Kız arkadaşım açıldı ve 2 gün sonra hep öyleymiş gibi devam etti. Çevre her şeye alışır.

  2. Merhaba. Ben kapanıp açılmış biri olarak söyleyeyim kimse bir tepki vermiyor. İlk gün bir iki kişi tanımayabilir daha önce kapalı görmedikleri için, en fazla bir iki kişi nedenini sorabilir. Üçüncü gün ise kimse eskiden kapalı olduğunu hatırlamıyor bile. Ki sen çocukluk çağında kapanmışsın halen de çocuk sayılacak yaştasın. Ben bunları yetişkinliğimde yaptım ve kimse yadırgamadı merak etme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir